Rejuvi » zabiegi » 9) Zabieg głębokiego złuszczania

 

9) Zabieg głębokiego złuszczania

 

ZABIEG GŁĘBOKIEGO ZŁUSZCZANIA

(Rejuvi Deep Milk Peel)


 

Rejuvi Peeling Formula może być używana do osiągnięcia głębokiej i widocznej eksfoliacji. Rejuvi Deep Milk Peel złuszcza więcej warstw skóry niż Rejuvi Gentle Milk Peel. W konsekwencji jest efektywny dla trudnych problemów skórnych takich jak: głębokie zmarszczki, blizny po trądziku, rozstępy, przebarwienia pigmentacyjne. Może być nakładany na całą twarz lub wybrane problematyczne miejsca. Nie jest odpowiedni dla cienkich i delikatnych skór, dlatego należy dokładnie zbadać skórę klienta przed zabiegiem. Klient musi być dobrze poinformowany i pouczony o przebiegu  kuracji. Generalnie zabieg głębokiego peelingu nie powinien być wykonywany w upalne lato. Nie zaleca się stosowania głębokiego peelingu więcej niż 2 razy w roku, oprócz takich problemów jak np. blizny trądzikowe. Dla takich przypadków powinien być wykonywany 1 zabieg na miesiąc w połączeniu z innymi uzupełniającymi zabiegami. Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia hiper-pigmentacji (przebarwień) na skórze Azjatów lub ciemnej skórze. Należy więc wykonywać ten zabieg w wyjątkowych wypadkach ze specjalnymi środkami ostrożności (ochrona przed słońcem).
Przed wykonaniem głębokiego złuszczania zalecane jest wykonanie dwóch zabiegów łagodnego złuszczania.

 

PROFESJONALNE PRODUKTY ZABIEGOWE:


1.        Rejuvi „k” Facial Cleanser (żel do mycia twarzy skóry suchej i wrażliwej)
2.        Rejuvi Purifying Mask (maska oczyszczająca)
3.        Rejuvi „h” Skin Healing Gel (żel łagodzący)
4.        Rejuvi Pre-Peel Solution (znieczulenie powierzchniowe)
5.        Rejuvi Peeling Formula (peeling kwasu mlekowego 1,2 pH)


OPIS WYKONANIA ZABIEGU:


1) Dokładnie umyć całą powierzchnię skóry, która ma być poddana zabiegowi Rejuvi “k” Facial Cleanser.
2) Zmieszać równe części Rejuvi Purifying Mask i Rejuvi „h” a potem nałożyć na całą twarz lub inną pow. ciała i pozostawić na 10-20 min. do całkowitego wyschnięcia.
3) Usunąć maskę i wysuszyć skórę.
4) Nałożyć Rejuvi Pre-Peel Solution na całą twarz i pozostawić do wyschnięcia na 2 minuty. Następnie nałożyć drugą warstwę i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Usunąć resztki wacikiem. Rejuvi Pre-Peel Solution usunie wszelki dyskomfort.
5) Nałożyć Rejuvi Peeling Formula równą i cienką warstwą na całą twarz używając bawełnianego aplikatora i pozwolić wyschnąć przez co najmniej 2 min. używając wachlarza. (Nie używać wachlarza w czasie nakładania Peeling Formula). Powtarzać ten proces dla każdej warstwy, aż pożądana ich liczba zostanie osiągnięta. Ilość warstw zależna jest od rodzaju skóry, powodów etnicznych, przygotowania skóry i względów indywidualnych. Jako generalną granicę należy przyjąć 12-20 warstw dla  jasnej cery i 5-8 dla ciemnej.           

Po ostatniej warstwie należy poinformować klienta, żeby nie zmywał powierzchni poddanej zabiegowi przez 3 dni. (min. 60-72 godz.)

 

OBOWIĄZKOWY PROGRAM PIELĘGNACJI DOMOWEJ:


1) Po trzech dniach umyć dobrze skórę chłodną wodą i osuszyć poklepując, nie trąc. Nałożyć Rejuvi „h” Skin Healing Gel na wszystkie wysuszone miejsca.

2) Skóra będzie ściągnięta przez kilka dni i zacznie się łuszczyć po 5-7 dniach. Nie odrywać skóry, niech złuszczy się naturalnie. Nałożyć Rejuvi „h” Skin Healing Gel jeśli skóra jest sucha. W trakcie złuszczania skóra nie może mieć kontaktu ze słońcem.

3) Kiedy eksfoliacja skóry zostanie zakończona nowa skóra może być lekko czerwona. Nakładać rejuvi „x”Cell Vitamin C Complex a potem Rejuvi „v” Nourishing Cream zmieszany z Rejuvi „h” Skin Healing Gel w proporcji 2:1. Jako ochronę przed słońcem należy używać Rejuvi „s” Facial Sun Block (SPF40).


Uwaga! Nie należy używać żadnych agresywnych produktów przez 4 tygodnie po zabiegu.

REJUVI Cosmetics © 2012, wszystkie prawa zastrzeżone.
Strony internetowe: Baltic Trade